მოხარული ვართ გაცნობოთ, რომ „თბილისის ადამიანის უფლებათა სახლი“ უფლებადამცველების დაცვის პროგრამის მიმართულებით კიდევ ერთ ახალ პროექტს ახორციელებს – თბილისში ჩეხეთის რესპუბლიკის საელჩოს დაფინანსებით.
პროექტის მიზანია საქართველოში მყოფი ქართველი, აზერბაიჯანელი, რუსი, ბელარუსი, უკრაინელი და თურქი უფლებადამცველების და აქტივისტების გაძლიერება და მხარდაჭერა. პროექტი ითვალისწინებს უცხოეთიდან ჩამოსული უფლებადამცველებისთვის ფინანსურ მხარდაჭერას და თავშესაფრის უზრუნველყოფას. ამასთან, ქართველი და სხვა ქვეყნებიდან ჩამოსული უფლებადამცველებისთვის თბილისის სახლის წევრი ორგანიზაციების ჩართულობით ხელმისაწვდომია ფსიქოლოგიური და იურიდიული დახმარება, გადაწვის საწინააღმდეგო აქტივობები და ფსიქო-სოციალური რეაბილიტაცია.
აქვე, კიდევ ერთხელ გაცნობებთ, რომ კორონავირუსის პრევენციის მიზნით თბილისის ადამიანის უფლებათა სახლი დისტანციურ რეჟიმში მუშაობს. შესაბამისად, გრძელდება კონსულტაციების დისტანციურ რეჟიმში გაწევა, ასევე აპლიკაციების მიღება სამომავლო დაგეგმვისთვის, საზღვრების გახსნის და COVID-19-ის პანდემიასთან დაკავშირებით გაცემული რეკომენდაციების შესაბამისად.
მოგვმართეთ ნებისმიერი კითხვით – ჩვენ ვზრუნავთ უფლებადამცველებზე!
თუ ხართ უფლებადამცველი და გჭირდებათ ჩვენი მხარდაჭერა, გთხოვთ შეავსეთ სააპლიკაციო ფორმა:
უფლებადამცველთა დახმარების სააპლიკაციო ფორმა (ხელმისაწვდომია ქართულ, ინგლისურ, რუსულ, აზერბაიჯანულ ენებზე):

We are happy to announce that Human Rights House Tbilisi is implementing a new project for human rights defender’s Protection Program with the financial support of the Embassy of the Czech Republic in Tbilisi.
The project aims to strengthen and support Georgian, Azerbaijani, Belarusian, Ukrainian, and Turkish human rights defenders and activists in Georgia. The project provides financial support and shelter for human rights defenders from abroad. With the involvement of HRHT member organizations psychological and legal assistance, anti-burn activities, and psycho-social rehabilitation are also available for Georgian and human rights defenders from other countries.
We would like to inform you once again that Human Rights House Tbilisi is working remotely to take preventive measures against new Coronavirus. Therefore, we continue to consult beneficiaries in a remote mode and receive applications for future planning considering recommendations regarding the COVID-19 pandemic.
Please feel free to contact HRHT if you need any further information – we support human rights defenders!
If you are a human rights defender and you are in need of our support please submit the below application.